olea prima arborum omnium est.
(zeytin bütün ağaçların ilkidir.)

Zeytinyağı


Sağlıklı yaşamın kaynağı ve Anadolu Kültürü’nün ayrılmaz parçası zeytinyağını sizlere en doğal ve saf hali ile sunmanın gururu ve keyfini yaşıyoruz. Bu güzelliği ve kültürü hep beraber yaşamak ve diğer kuşaklara aktarmak dileğiyle…

NORMAL SIKIM

MEVCUT DEĞİL

Bahadınlı yöresi zeytinlerinden Aralık 2014'de kontinü sistem ile sıkılmıştır, Oleik asit miktarı %0.7 olup, renk-koku-nefaset mükemmeldir.


2017-18 Hasat Dönemi

ERKEN HASAT

5 litrelik teneke fiyatı = 150 TL

Bahadınlı yöresi zeytinlerinden Ekim-Kasım 2017'de kontinü sistem ile sıkılmıştır, Oleik asit miktarı %0.6 olup, renk-koku-nefaset mükemmeldir.

sinoleaSINOLEA

5 litrelik teneke fiyatı = 175 TL

Sinolea zeytinler kırılıp hamur haline getirildiğinde daha sıcak su verilmeden hamurun içinden kendiliğinden sızan yağdır. Sızma adı da buradan gelir. Sızmaların, daha doğrusu zeytinyağının en hasıdır. Karaağaç yöresi zeytinlerinden elde edilmiş olup %0.7 asidite ile renk-koku-nefaset mükemmeldir.

Zeytinyağlarımız Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın 22.02.2011 tarih ve TR-10-K-004728 sayılı izni ile Türk Gıda Kodeksi Yemeklik Zeytinyağı tebliğine göre Güney Dörter Zeytincilik Burhaniye Tesislerinde üretilmiştir.

Yazdıre-Posta